FastLinux.eu

Co je to GNU/LINUX?

GNU/Linux je operační systém, který se skládá z jádra systému s názvem Linux, nástrojů pocházejících z projektu GNU a programů od velké komunity uživatelů.

O projektu

Na této stránce najdete mnoho užitečných informací pro provoz a nastavení vašeho Linuxu. Všechny materiály na této stránce vznikají ve volném čase, bez komerčního využití a jsou volně šiřitelné.

Projekt FastLinux vznikl před 12-ti lety jako soupis mých poznámek a návodů, kterých tehdy na českém internetu mnoho nebylo. Nikdy jsem nebyl moc výřečný a možná i proto věcné články zaujaly nemálo čtenářů. Tímto děkuji všem příznivcům a pomocníkům, bez kterých bych neměl dost energie pokračovat.

V současnosti mám na svém stroji Arch Linux. Různě používám i GentooDebian.

Další zajímavé projekty:

i3 improved tiling wm  je dlaždicový "tiling" window manager, který je primárně určen pro pokročilé uživatele a vývojáře. Více informací: představení i3wmupravené konfigurační soubory.

ProcessWire je geniální open source CMS/CMF systém postavený na PHP5. Inovativní přístup, nekompromisní produktivita a příjemná zábava. Česká lokalizace.

PHP framework phpCubeMachine - nástroj pro vývoj širokého spektra web aplikací. Především informačních systémů. Kontaktujte autora, hledá jakoukoliv pomoc.